Historie

Historie kapely

aneb „bylo nás opravdu moc“

Svůj životopis začala kapela psát v roce 2000, kdy se na oslavě čtyřicátin u kamaráda Milana sešli Lojza Volas, Jenda Lazárik a Jarka Dobrozemská. Tehdy se ještě neznali, ale padli si do oka a začali spolu hrát. Jen tak, pro radost sobě i kamarádům. Jenda s Lojzou na kytaru a Jarka zpívala.

V roce 2002 se Jarka začala učit hrát na basu a o rok později přivedl Jenda harmonikáře Milana „Bélu“ Štěpanoviče. První dochované fotky z tohoto moc krásného období jsou z vystoupení pro postižené v ústavu v Kunovicích z října 2003.  

V této základní sestavě hrála kapela – ještě bez názvu – asi rok. Pak však přišel velmi rychlý obrat a již po 2 měsících se z malé rodinné kapely stali malí Alexandrovci.
Fotka o dva měsíce později, z akce „Mikuláš pro postižené“ v Kunovicích je toho důkazem.

Sestava: Lojza, Jarka, Béla, Jenda, Alena, Pavlína, Jara

Jak se to stalo?

Lazi mezi nás přivedl Pavlínku Jurákovu s houslemi, Pavla Juráka s bicí sestavou a  Jarka svoji kolegyni Alenku Rajchlovu, která si s námi občas zazpívala.

Zkoušeli jsme u Jarky a Laziho u nich doma.  Pak mezi nás přišel Jendův „soused“ Jara Tyllich, jen tak si nás poslechnout … a už neodešel.

V této sestavě jsme měli první vystoupení v Kunovicích. Toto menší seskupení ale nemělo dlouhého trvání; rozrostli jsme se.  Jara přivedl banjistu Miloše Junáška a mandolinistu Jardu Volka.

A bylo nás 10!

No uznejte, není to moc? A při jedné zkoušce Jaruška utrousila následně historickou větu: „Je nás moc“. A název kapely byl na světě!

Staré Město 2004. Jenda, Jarda, Jarka, Miloš, Lojza, Pavlína, Pavel, Alena, Jara; vzadu za bicíma Pavel

V této sestavě jsme hráli 2 roky. Soukromé akce, veřejné vystoupení, firemní akce, oslavy, co si kdo přál.

Byly to hezké 2 roky, ale nic netrvá věčně: lidé se scházejí a rozcházejí a koncem roku 2005 odešel z kapely Lojza Volas, Miloš Junášek a Jarda Volek. Lojza odešel k Jižanům, kam ho přivedl Miloš, který s Jižany v té době již hrál a Jarda Volek si založil vlastní rodinnou kapelu.

V roce 2006 začal hrát s Je nás moc… Ivoš  Staněk na banjo a foukací harmoniky.

Těžkou ránu dostala kapela 2. 5. 2008,

kdy po zákeřné nemoci zemřela Jaruška Dobrozemská.

Ale život jde dál a kapela potřebovala basistu. A tak přišel po Jarce Macek – David Maceček.  

Protože však účinkuje i v dalších dvou kapelách, domluvili jsme si „stínového basáka“ Oldu Hofmana, který s námi na podzim roku 2009 začal zkoušet.   

Ve složení Jara, Pavlína, Béla, Jenda, Macek, Ivoš a zvukař Pavel, který vyměnil bicí za zvučení, hrála kapela do konce roku 2009. A nastala poslední změna. Odešel Lazi a v lednu 2010 se do kapely vrátil zakládající člen Lojza Volas  s dobrem a kytarou.

Složení country kapely  „Je nás moc…“ v roce 2010
Jara Tyllich

Jara Tyllich

kytara, zpěv

Pavlína Juráková

Pavlína Juráková

housle, mandolína, zpěv

Milan Štěpanovič

Milan Štěpanovič

harmonika

Ivoš Staněk

Ivoš Staněk

banjo, foukací harmoniky, zpěv

David Maceček

David Maceček

baskytara

Lojza Volas

Lojza Volas

dobro, steel-kytara

Pavel Jurák

Pavel Jurák

zvukař

Koncem roku 2013 odešla z kapely Pavlínka Juráková s Pavlem a Milanem Štěpanovičem a v následujícím roce přišel Tonda Nováček – housle, později mandolína, brumle a další zvukové efekty. O rok později mezi nás přišla Lucka Schlesingerová, která obohatila mužský sbor svým hlasem a kapela dostala novou podobu. Lucka s námi vydržela asi rok a s ní odešel i banjista Ivoš Staněk.

A protože David – basista se začal naplno věnovat Kumpánům ke kterým odešel, přišel místo něj v roce 2011 Mirek Vodička, pak Olda Hofman a nakonec Karel Mikulášek.

A takové je složení kapely „Je nás moc“, která v únoru 2016 natočila CD „Čtvero ročních období“. Po odchodu Ivoše se Lojza v červnu 2015 začal učit hrát na banjo, Jarda na foukací harmoniky,  Tonda se ukázal jako vynikající textař a Jarda jeho a další texty zhudebnil.

V roce 2022 odešel z kapely Karel Mikulášek a na baskytaru přišel Michal Dudešek.

Karel, Tonda, Jarda a Lojza

Současné složení kapely Je nás moc 2023: Michal, Lojza, Jarda a Tonda
Rychlý kontakt
Sledujte nás

Jaroslav Tyllich

tyllich@centrum.cz

+420 602 670 291

Antonín Nováček

+420 777 073 733

Alois Volas

+420 602 326 727

© 2023 | Tvorba webových stránek: Artika